Yarışmacılar

R.F. KARAÇAY BALKAR CUMHURİYETİ VE KABARDİNO BALKARYA TEMSİLCİSİ: ARİS APPAEV

01 Haziran 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Karaçay Balkarya’yı Aris Appaev temsil edecek. Henüz 10 yaşındayken başladığı müzik eğitimine üç farklı grupta “Üç A”, “İman” ve “Bereket” de  solist olarak devam etti.  Daha sonra “Vostochnıy Bazar”, “Start Up”, “Ural- mono” gibi uluslararası şarkı yarışmalarında yer alarak derece kazandı. Dört farklı dilde şarkı söyleyen ve birçok müzik aleti icra eden Aris Appaev,yapımcı, aranjör, besteci olarak çalışmalarına devam etmektedir.

ARNAVUTLUK TEMSİLCİSİ: ENEDA TARİFA

29 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Arnavutluk'u Eneda Tarifa temsil edecek. 30 Mart 1982 yılında  Arnavutluk, Tiran’da dünyaya gelen Eneda Tarifa ülkesinde  müzik ve televizyon sunuculuğu kariyerine devam etmektedir. İlk kez 2011 yılında "Kenga Magjike" adlı şarkı yarışmasına “Ika larg” şarkısı ile katılarak başlayan şarkıcı, 2002 senesinde “Kenges Festivali”ne “Qendoj” şarkısı ile  finale kalmayı başardı. 

ALMANYA TEMSİLCİSİ: SEYRAN İSMAYILKHANOV

11 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Besteci ve söz yazarı Seyran - grup başkanı „Spirit of Caucasus“ , kendini tepeden tırnağa müziğine hapsetmiş bir sanatçı... Seyran, Azerbaycan’ın başkenti Bakü'de müzisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Müziğe ilgisi çocuk yaşlarda, piyano ve keman çalarak başladı. İlk bestesini yedi yaşında iken yaptı. 1997 yılında Bakü Devlet Üniversitesi matematik bölümüne girdi ve iki yıl sonra, müziksiz bir yaşam geçiremeyeceğini düşünerek ayrıldı.

MAKEDONYA TEMSİLCİSİ: SÜLEYMAN SAİDOV

10 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Gitarist, Vokalist ve Aranjor Süleyman Saidov, 23 Aralık 1978 tarihinde Doğu Makedonya'nın Konçe köyünde dünyaya geldi. İlkokul ve lise yıllarını burada tamamladıktan sonra Üsküp'e yerleşir ve Üsküp Filoloji Fakültesindeki Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olur. Müzikle ilk uğraşılarını ilkokuldayken şarkı söyleyerek başlar, daha sonra ksilofon, okul akordeonu, klavye ve bağlama gibi sazlarla müzik yapmaya devam eder.

AVUSTURYA TEMSİLCİSİ: ELVİRA MİCHİEVA (ELLİ)

01 Kasım 2018 / 0 Yorum

Azerbaycan kökenli olan şarkıcı Avrupa’da çeşitli müzik projelerine ve yarışmalara katıldı. Almanya'da "Popstar" projesinde finalist oldu. Pop, Rock ve Hip-Hop türünde şarkılar icra etmektedir.

RUSYA TEMSİLCİSİ: AİDA

10 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Tatar kökenli Aida, Rusya’nın güçlü sese sahip şarkıcıları arasında yer almaktadır. Şarkıcılığının yanı sıra söz yazarı ve besteci olarak da kariyerine profesyonel bir şekilde devam eden Aida ilk müzik çalışmalarına 2014 yılında başladı. 2015 senesinde . Pop, Soul, Funk, R&B türlerinde projelere imza atan Moskova’nın en popüler müzisyenlerinin yer aldığı kendi grubunu oluşturdu.

GÜRCİSTAN TEMSİLCİSİ: MİLAN SAVİÇ

10 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Azerbaycan kökenli olan Milan Saviç Dubai’de başlayan modellik kariyerine Moskova’da müzik çalışmaları ile devam etmektedir. Doğu ve batı ezgilerini kusursuz bir şekilde sentezleyen şarkıcı Rusya’nın önemli müzik insanları ile çalışma fırsatı yakaladı. Beyaz perdede de kendini göstermeyi başaran Milan Saviç, ünlü yıldız Sogdiana ile düet şarkıya imzasını attı.

TACİKİSTAN TEMSİLCİSİ: TAHMİNA NİYAZOVA

10 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Tacikistan’da müzisyen bir ailede dünyaya gelen Tahmina Niyazova, henüz 14 yaşındayken “Yüzyılın Yıldızları” adlı şarkı yarışmasına katıldı. Daha sonra birçok farklı fetivallere de katılan şarkıcı, “İndigo Hit”“ 2007 Surudi Sol” , “2008 Beş Yıldız” gibi ödüllere layık görüldü. 2011 yılında Uluslararası Pop Şarkıları Sanatçıları Yarışması "Slavianski Bazaar - Vitebsk 2011" ödülüne layık görüldü.

GAGAUZYA TEMSİLCİSİ: YULİYA ARNAUT

10 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Gagauzya’yı Yuliya Arnaut temsil edecek..Yuliya Arnaut 27 Mart 1991 yılında dünyaya geldi. 2010 yılında Komrat Müzik Okulu akordiyon bölümünde eğitim aldı. 2015 yılında Pridnestrovska Devlet Üniversitesi Sanat Fakültesinden Müzik Öğretmenliği ve Sanat Eleştirmenliği derecesiyle mezun oldu. “Rondo” grubunun yapımcısı olan şarkıcı aynı zamanda devlet korosunda solist olarak yer almaktadır.

BOSNA- HERSEK TEMSİLCİSİ: DZENAN JAHIC

15 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Dzenan Jahic sahne  çalışmalarına 1997 yılında başladı. Müzik kariyeri süresince iki albüme imzasını atan  Dzenan Jahic aynı zamanda beste ve söz yazarlığı da yapmaktadır. “Ajsa”, “Hayra”, “Miramar”, “Tajna srcamog”, “m”ostarski behari” adlı teklileri ile Bosna Herse'in ünlü isimleri arasında yer alan şarkıcı, uluslararası dans festivallerinde de yer aldı.


AZERBAYCAN TEMSİLCİSİ: AYDAN İLAHZADE

10 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan’ı Aydan İlahzade temsil edecek.. Aydan İlahzade 25 mayıs 2003 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya geldi. Bakü’de lise eğitimine devam eden Aydan İlahzade, çocuk yaşından itibaren müziğe olan ilgisi sonucu müzik akademisi vokal bölümünde eğitim alarak 2017 yılında mezun oldu. Eğitim süresi boyunca takdir ve başarı diplomaları ile ödüllendirilen Aydan İlahzade 2016 yılında Azerbaycan’da düzenlenen şarkı yarışması “Azerbaycan’ın Sesiz Bala” projesinin galibi oldu.

UKRAYNA TEMSİLCİSİ: NATALYA PAPAZOGLU

10 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Aslen Gagauz olan Natalya Papazoglu 11 Nisan 1983 tarihinde, Kalush, Ivano-Frankivsk bölgesinde dünyaya geldi. Annesinin müzikal kariyerine karşı çıkması sonucu Natalya Papazoglu, Kimya- Teknolojil Kolejinden 2001 yılında mezun oldu. 2004 yılında Uluslararası İşletme Fakültesi Ternopil Ulusal Ekonomi Akademisi'nde eğitim almaya devam etti.

POLONYA TEMSİLCİSİ: OLGA ŞİMANSKAYA

07 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışmasın’da Polonya’yı Olga Şimanskaya temsil edecek. Olga Şimanskaya 2015 yılında Eurovizyon şarkı yarışması Polonya elemelerinde “My Universe” şarkısı ile finalist oldu. Şu anda ilk solo albüm çalışmasına devam eden Olga Şimanskaya ülkesini “Masal Gibi Bu Dünya” adlı şarkı ile temsil edecek. Şarkının sözleri Güneş Abasova, müziği ise Leonid Şirin imzası taşıyor.

NOGAY TEMSİLCİSİ: İSLAM SATIROV

15 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Nogay Türklerini İslam Satırov temsil edecek. 28 yaşında ki genç şarkıcı müzik eğitimine henüz 6 yaşındayken başladı. Astrahan Müzik Okulunda Pop- Caz bölümünde eğitim alarak, müzik aleti olarak Saksafon ve Dombra üzerine kendini geliştirdi.

MOLDOVA TEMSİLCİSİ: POLİNA STEFOGLO

08 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Moldova’yı Polina Stefoglo temsil edecek.Çocuk yaşlarından müzik eğitimi alamaya başlayan Polina Stefgolo, Modova Kişineva müzik okulunda piyano eğitimi aldı. Şarkıcı, 2000 yılında “Gaguz Yıldızı”, 2015 yılında “Moldova Yıldızı” adlı şarkı yarışmalarında, 2016 yılında ise “Can Dolgasında”da derece aldı. Polina Stefoglo Moldova’yı “Yallah Yallah” adlı şarkı ile temsil edecek. Şarkının sözleri Güneş Abasova, müziği ise Oleg Baralyuk imzası taşımaktadır.

LETONYA TEMSİLCİSİ: OKSANA BİLERA

07 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Latviya’yı Oksana Bilera temsil edecek. Letonya, Riga’da dünyaya gelen Oksana Bilera, 14 yaşından itibaren Oleg Orlov’dan opera dersleri almaya başladı. 2003 yılından itibaren ise Vladimır Okunem ile çalışmaktadır. 2006 yılında Moskova Çağdaş Sanat Enstitüsünde eğitim alan şarkıcı, Letonya'yı “Yakışıyor Bize Bu Sevgi” adlı şarkı ile temsil edecek. Şarkının sözleri Güneş Abasova’ya aitken, müziği ise Viktor Noskin imzası taşıyor.

İSVEÇ TEMSİLCİSİ: ARGAVAN AGİDA

01 Kasım 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda İsveç’i Argavan temsil edecek. Argavan İran’da dünyaya geldi. Henüz küçük yaşlarında ailesi ile İsveç’e yerleşen şarkıcı 12 yıldır müzik çalışmalarına burda devam etmektedir. 2010 yılında Londra’da düzenlenen “Googoosh Music Academy”de yer alan Argavan, 2014 yılında “Zen” adlı kitabını yayınladı. Argavan ülkesini Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda “Dirçeliş” adlı şarkı ile temsil edecek. Şarkının sözleri Elvin Novruzov, bestesi ise Ylva ve Linda aittir.

BELARUS TEMSİLCİSİ: SVETLANA AGARVAL

07 Mayıs 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Belarus’u Svetlana Agarval temsil edecek. Belarus Üniversitesi vokal bölümünde eğitim alan Svetlana Agarval Hindistan’da yaptığı müzik çalışmaları ile tam bir Bollywood yıldızı. Svetlana Agarval Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda ülkesini Güneş Abasova imzalı “Meni Anla” adlı şarkısıyla temsil edecek.

HOLLANDA TEMSİLCİSİ: ELCAN RIZAYEV

01 Kasım 2018 / 0 Yorum

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Hollanda’yı besteci ve şarkıcı Elhan Rızayev temsil edecek. Sahne adı Elcan olan şarkıcı Bakü’de dünyaya geldi. Elcan, müzik eğitimini Azerbaycan Müzik Akademisi’nde aldı.Bakü'de tamamladığı iki üniversite eğitiminin ardından, “BRITISH PETROLEUM” projesi kapsamında, yılın en iyi öğrencileri arasında yer alarak, eğtimine Hollanda'da devam etti.